Kémia Ionkötés. Ionvegyületek táblázat? Kell:neve, alkotó ionok jele, képlete, ionjainak számaránya, egyes ionjainak száma 1 mol vegyületben, moláris tömege


Kálium-klorid


Al I3


K2O



2016. ápr. 27. 17:01
 1/5 Arp Du ***** válasza:

kálium-klorid, K+ és Cl-, KCl, arányuk 1:1, 1mol K+ és 1mol Cl-, 1*(K atomtömege) + 1*(Cl atomtömege)= 39+35,45= 74,45 (g/mol)

a periódusos rendszerben leírják az atomtömeget, csak meg kell találd K-t és Cl-t


alumínium-jodid, Al(3+) és I(-), arányuk 1:3 (1 Al mellett 3 I van), 1mol és 3mol, 1*(Al atomtömege) + 3*(I atomtömege)= 27 + 3*127


kálium-oxid, K(+) és O(2-), arányuk 2:1

K-t a bal szélen, O-t a jobb széle felé találod

2016. ápr. 27. 20:10
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! 
2016. ápr. 28. 06:40
 3/5 A kérdező kommentje:

Esetleg még abban is tudnál segíteni, hogy


Na+, Br_


12.10(23) db Na+


6.10(23) dbS2-

2016. ápr. 28. 06:45
 4/5 Arp Du ***** válasza:

nátrium+bróm->nátrium-bromid, NaBr

arány 1:1, 1mol Na+ és 1mol Br-, 1*(Na atomtömege) + 1*(Br atomtömege)

Na a periódusos r. bal szélén, Br a jobb szélén


nátrium-szulfid, a vegyület töltése=0 valszeg két Na+ ion és egy S2- ion alkotja, és tényleg: Na2S,

arányuk 2:1, 2mol Na+ és 1mol S2-, 2*(Na atomtömege) + 1*(S atomtömege)

az S (kén) a jobb széle felé

2016. ápr. 28. 17:08
 5/5 A kérdező kommentje:
Mégyegyszer nagyon szépen köszönöm!!! 
2016. máj. 1. 15:39