2016. ápr. 24. 21:59
1/3 A kérdező kommentje:
tudnátok példákat mondani?
nekem hirtelen csak ez jut eszembe : Ag+ + Cl-=Agcl
Zn2+ + 2NH3+3h2o=Zn(oh)2+2NH4+
még kellene vagy 5 pléda. Csapadékkézpdéses rakciókat tudok de nem tudom hoyg lehetne ionegyenletben felírni...
2016. ápr. 24. 22:02
2/3 Arp Du válasza:
Mg2+ + 2 OH- = Mg(OH)2 (MgCl2 + 2 NaOH = Mg(OH)2 + 2 NaCl)
3/3 Arp Du válasza:
Nem tudom, de itt találsz valamit:
A nagy cím alatt linkek vannak, az első:
Kadmium(II)-ionok vizes oldatának reakciói