Csapadékképződéssel járó reakciókat ionegyenlet formájában hogy lehet felírni?

2016. ápr. 24. 21:59
 1/3 A kérdező kommentje:

tudnátok példákat mondani?

nekem hirtelen csak ez jut eszembe : Ag+ + Cl-=Agcl

Zn2+ + 2NH3+3h2o=Zn(oh)2+2NH4+

még kellene vagy 5 pléda. Csapadékkézpdéses rakciókat tudok de nem tudom hoyg lehetne ionegyenletben felírni...

2016. ápr. 24. 22:02
 2/3 Arp Du ***** válasza:
Mg2+ + 2 OH- = Mg(OH)2 (MgCl2 + 2 NaOH = Mg(OH)2 + 2 NaCl)
2016. ápr. 24. 23:45
 3/3 Arp Du ***** válasza:

Nem tudom, de itt találsz valamit:

[link]

A nagy cím alatt linkek vannak, az első:

Kadmium(II)-ionok vizes oldatának reakciói

2016. ápr. 25. 14:26