Deltoid szögek kiszámítása? Help!


Azt ugye tudjuk,hogy a belső szögeinek összege 360 fok.Hogy tudjuk úgy kiszámolni ha csak egy szöge adott??Azt tudom,hogy több eset lesz csak nem tudom kiszámolni!

Kérlek segítsetek!!!



2016. ápr. 24. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
le kell rajzolni abra nelkul nem lehet megoldani...
2016. ápr. 24. 20:47
 2/3 Arp Du ***** válasza:

[link]

360=α+2β+γ


Ha α ismert, akkor β és γ sokféle lehet, egy-egy tartományon belül:

360-α-2β=γ

γ>0 (γ szög nagyobb kell legyen mint 0)

γ=360-α-2β>0

360-α >2β

(360-α)/2>β>0 β tartománya


360-α-γ=2β

(360-α-γ)/2=β

β>0

β=(360-α-γ)/2>0

360-α-γ>0

360-α >γ>0 γ tartománya

ha megadod β vagy γ egyikének értékét (a tartományán belül), a másik abból számítható.


Ha β ismert, akkor α és γ sokféle lehet egymástól függően. Azt is ki lehet számolni, hogy értékük milyen tartományon belül lehetséges.

2016. ápr. 24. 22:06
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. ápr. 25. 07:50