Azt ugye tudjuk,hogy a belső szögeinek összege 360 fok.Hogy tudjuk úgy kiszámolni ha csak egy szöge adott??Azt tudom,hogy több eset lesz csak nem tudom kiszámolni!
Kérlek segítsetek!!!
2016. ápr. 24. 19:01
1/3 anonim válasza:
le kell rajzolni abra nelkul nem lehet megoldani...
2/3 Arp Du válasza:
360=α+2β+γ
Ha α ismert, akkor β és γ sokféle lehet, egy-egy tartományon belül:
360-α-2β=γ
γ>0 (γ szög nagyobb kell legyen mint 0)
γ=360-α-2β>0
360-α >2β
(360-α)/2>β>0 β tartománya
360-α-γ=2β
(360-α-γ)/2=β
β>0
β=(360-α-γ)/2>0
360-α-γ>0
360-α >γ>0 γ tartománya
ha megadod β vagy γ egyikének értékét (a tartományán belül), a másik abból számítható.
Ha β ismert, akkor α és γ sokféle lehet egymástól függően. Azt is ki lehet számolni, hogy értékük milyen tartományon belül lehetséges.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. ápr. 25. 07:50