A sík 20 pontján át hány egyenes húzható?

Valaki tudna segíteni?Előre is köszönöm!!
2016. ápr. 23. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyi van megadva, akkor legalább 1 (hogyha mind a 20 egyenes egy egyenesre esik), és legfeljebb (20 alatt a 2)=190 (ez akkor van, hogyha bármelyik 3 pont nem kollineáris).
2016. ápr. 23. 16:24
 2/6 anonim ***** válasza:

Van az 360 is!


n(n-2)

2016. ápr. 23. 16:31
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. ápr. 23. 16:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Honnan jött ez az n*(n-2)? Csak azért kérdem, mert n=4-re már nem jó, mivel 4 ponton legfeljebb 6 egyenes húzható, a képleted szerint pedig 8.
2016. ápr. 23. 19:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Lemaradt a /2. És úgy stimmel az n alatta 2, csak az nem 190, hanem 180! Bocs!
2016. ápr. 23. 19:26
 6/6 anonim ***** válasza:
De még úgy sem jó, mert akkor nem n*(n-2)/2, hanem n*(n-1)/2, és ez lesz az (n alatt a 2).
2016. ápr. 23. 20:22