Segítséget kérnék nem tudom megoldani ezt a két feladatot Hogy kell megoldani?


Adottak az a (1; 4), b (-2; 3) és c (0; -4) vektorok.

Számítsa ki és ábrázolja az a + b; b - c; 2 c; 1/3a; a•c; b•c; értékeit.


Egy háromszög csúcsainak koordinátái A (-1; 3), B (4; 7) és C (8; -5).

Számítsa ki a háromszög kerületét és területét!


2016. ápr. 23. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Első feladvány első részénél koordinátánként kell a műveleteket elvégezni. Az a+b esetén (1+(-2); 4+3) azaz (-1; 7) lesz az eredmény. Hasonló a helyzet b-c esetén is: (-2-0; 3-(-4)) azaz (-2; 7). 2*c esetén a koordinátákat kell szorozni 2-vel: 2*(0;-4)=(2*0;2*(-4))=(0;-8). (1/3)a esetén ((1/3)*1; (1/3)*4)=(1/3;4/3). És hasonló a helyzet tetszőleges lineáris kombináció esetén is. Két vektor között értelmezhető a skaláris szorzat is. Itt is koordinátánként szorzunk, de még kell egy összegzés is. És az eredmény nem vektor, hanem skalár lesz. Képlettel: u(u1; u2) és v(v1; v2) esetén u•v=u1*v1+u2*v2. Tehát a•c=1*0+4*(-4)=16 valamint b•c=(-2)*0+3*(-4)=-12. Ez adja a második rész megoldásait. Folyt köv. Sz. Gy.
2016. ápr. 24. 12:52
 2/4 anonim ***** válasza:

Korrekcióval folytatom. Nyilván a•c=1*0+4*(-4)=-16.

Második résznél kiszámítjuk az oldalakat, majd alkalmazzuk a kerület és a terület (Héron) képleteket. c=√((-1-4)²+(3-7)²)=√(41). a=√((4-8)²+(7-(-5))²)=√(160). b=√((-1-8)²+(3-(-5))²)=√(145). Tehát k=a+b+c=√(41)+√(145)+√(160)~31,09. Illetve T=√(s(s-a)(s-b)(s-c)), ahol s=k/2. Ide behelyettesítve adódik a t~123,12. Sz. Gy.

2016. ápr. 24. 13:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Kiegészítő. Két pont távolságának a képletét a következő formulával számíthatjuk ki: A(a1; a2) és B(b1; b2) esetén d=√((a1-b1)²+(a2-b2)²). Tehát koordinátánként kivonok, majd négyzetre emelem a különbségeket, majd összegzem őket és végül négyzetgyököt vonok. Sz. Gy.
2016. ápr. 24. 13:22
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, nagyon sokat segített
2016. ápr. 26. 20:07