Egy háromszög csúcspontjának koordinátái A (-3;1), B (3;-1), C (2;3). Írd fel a súlyvonalak egyenletét és határozd meg a súlypont koordinátáit. Valaki segítene?


2016. ápr. 18. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:

A súlypont koordinátái a háromszög 3 szögének koordinátájának átlaga.


Sx = (-3+3+2)/3 = 2/3 ugyanezen alapon Sy = 1


így S(2/3, 1)



a súlyvonalak felírása szöszmötölős munka de, így, hogy meghatároztad a súlypontot feltudod írni a segítségével az egyenesek egyenletét. -ugye van két ismert pontod, a megfelelő csúcsok, és a súlypont-

2016. ápr. 18. 18:24
 2/3 anonim ***** válasza:

Na jó, egyet azért leírok ha már vettem a fáradságot, ez alapján megtudod csinálni a többit.


Elsőnek írjuk fel az egyenes meredekségét, pl válasszuk most az "a" oldalhoz húzott súlyvonalat.


a meredekség az "A" pont és a súlypont koordinátájából számolható.


ugye a két pont magasságbeli és hosszbeli koordinátájának különbsége egymással elosztva.


delta(x) = 2/3 - (-3) = 11/3

delta(y) = 1 - 1 = 0


mivel a meredekség nulla ez egy, az x tengellyel párhuzamos egyenes lesz. Hogy miért 0 a meredekség? azért ,mert m = dy/dx = 0/(11/3)


ekkor az egyenes egyenlete:

(pl a súlypont koordinátáira felírva)


(y - 1) = 0*(x - 2/3)


átrendezve


y = 1

2016. ápr. 18. 18:30
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm
2016. ápr. 18. 19:13