Matek! SOS! Segítene valaki? Koordináta-geometria


1) Keressük meg a koordináta tengelyek azon pontjait, amelyekből az A(0;1) és B (8;7) végpontok által meghatározott szakasz derékszögben látszik!


2)

Igazoljuk, hogy A(7;4) B(0;-5) és C (-2;1) pontok derékszögű háromszög csúcsai.


Nos ez eddig oké, utolsónál felrajzolom, dehát azt most hogyan kéne bizonyítani? :/


Segítene valaki? :S


2010. ápr. 6. 18:41
 1/5 anonim válasza:

1)

Thalesz-tétel miatt a két pont a kör átmérőjének végpontjai.

Keresd meg a felezési pontot, az lesz a kör középpontja.

Aztán a középpont és az egyik közti távolságot kiszámítod(a két pont távolsága képlettel), ez lesz a kör sugara.

Ezek segítségével felírod a kör képletét.

Annak ugyanis minden pontjából derékszögben látszik a szakasz

2010. ápr. 6. 21:00
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi
2010. ápr. 7. 14:58
 3/5 anonim válasza:

2-esnél használd Pitagorász tételének fordított tételét.

Számítsd ki a három szakasz hosszát. A hosszabbik négyzete egyenlő kell legyen a másik kettő négyzetének összegével.

Például AB= gyök((7-0)*(7-0)+(4+5)*(4+5))=gyök(49+81)= gyök(130)

BC=gyök(40)

AC=gyök (90)

2010. ápr. 7. 21:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Elsőhöz annyit hogy a körnek nem látszik minden pontjából derékszögben a szakasz, konkrétan A és B pontból nem.
2010. ápr. 7. 23:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is koordináta-geimetriát tanulok :D :D

De sajnos egy szót se értek belőle -.-"

És holnap fogom megírni az egyes dogámat belőle :D

De remélem neked jobban megy ;)

2010. ápr. 8. 21:26