Egy 30 m2 területű járdát lebetonoznak. A betonréteg nyomása a talajra 3000 Pa. Hányszor fordult az a 3 tonnával terhelhető teherautó amelyik a betont szállította?2016. ápr. 17. 17:24
1/2 anonim válasza:
A nyomásból és a területből meglesz a járda súlya, abból a tömeg, és azt a terhelhetőséggel osztva megkapjuk a fordulatok számát.
Mivel mindent ideálisnak és egyenletesnek és szépnek és okosnak tételezünk fel, ezért
p = F/A,
tehát
F = A*p.
Másrészt itt F = m*g, azaz F a súlyerő, így
m*g = A*p,
m = A*p/g.
A teherautó M tömeget bír el, így m tömeg szállításához
n = [m/M] = [A*p/(g*M)]-szer
kell fordulnia, ahol [x]-szel az x szám felső egész részét jelöltem. Tessék helyettesíteni.
2/2 anonim válasza:
Ha kicsit csaltak a teherautó terhelésénél (ugye „nincs az a teherautó, amelyik elbír 3 tonnát, de még egy mázsát nem”) vagy spóroltak a betonnal (ahogy szoktak), akkor kijön 3 fordulóból, de ha pontosak az adatok, akkor 4 kellett.