Valaki légyszi leírná a megoldást? (fizika feladat)!

Egy 30 m2 területű járdát lebetonoznak. A betonréteg nyomása a talajra 3000 Pa. Hányszor fordult az a 3 tonnával terhelhető teherautó amelyik a betont szállította?
2016. ápr. 17. 17:24
 1/2 anonim ***** válasza:

A nyomásból és a területből meglesz a járda súlya, abból a tömeg, és azt a terhelhetőséggel osztva megkapjuk a fordulatok számát.


Mivel mindent ideálisnak és egyenletesnek és szépnek és okosnak tételezünk fel, ezért

p = F/A,

tehát

F = A*p.

Másrészt itt F = m*g, azaz F a súlyerő, így

m*g = A*p,

m = A*p/g.

A teherautó M tömeget bír el, így m tömeg szállításához

n = [m/M] = [A*p/(g*M)]-szer

kell fordulnia, ahol [x]-szel az x szám felső egész részét jelöltem. Tessék helyettesíteni.

2016. ápr. 17. 18:39
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha kicsit csaltak a teherautó terhelésénél (ugye „nincs az a teherautó, amelyik elbír 3 tonnát, de még egy mázsát nem”) vagy spóroltak a betonnal (ahogy szoktak), akkor kijön 3 fordulóból, de ha pontosak az adatok, akkor 4 kellett.
2016. ápr. 17. 18:44