Matekból segítene vki ebben a feladatban? (10. -es geometria)


Nagyon megköszönném, ha vki leírná, hogyan jutott megoldásra.


Mekkorák annak a derékszögű háromszögnek a hegyesszögei, amelyben a befogókhoz tartozó súlyvonalak hossza gyök 52 cm és gyök 73 cm?


2016. ápr. 17. 15:47
 1/3 Fibonacci ***** válasza:

Pitagorász tételével:


(a/2)² + b² = sa²

a² + (b/2)² = sb²

4-gyel beszorozva jobban látszik:


a² + 4b² = 4sa²

4a² + b² = 4sb²


Ezekből:

15a² = 16sb² - 4sa²

15b² = 16sa² - 4sb²

5c² = 4sa² + 4sb²


Megkapjuk a,b,c-t, ezekből a szögek és egyebek is kiszámolhatók.

2016. ápr. 17. 16:14
 2/3 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 17. 16:31
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!:) Így már utólag én is rájöttem.:)
2016. ápr. 17. 17:59