Nagyon megköszönném, ha vki leírná, hogyan jutott megoldásra.
Mekkorák annak a derékszögű háromszögnek a hegyesszögei, amelyben a befogókhoz tartozó súlyvonalak hossza gyök 52 cm és gyök 73 cm?
2016. ápr. 17. 15:47
1/3 Fibonacci válasza:
Pitagorász tételével:
(a/2)² + b² = sa²
a² + (b/2)² = sb²
4-gyel beszorozva jobban látszik:
a² + 4b² = 4sa²
4a² + b² = 4sb²
Ezekből:
15a² = 16sb² - 4sa²
15b² = 16sa² - 4sb²
5c² = 4sa² + 4sb²
Megkapjuk a,b,c-t, ezekből a szögek és egyebek is kiszámolhatók.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!:) Így már utólag én is rájöttem.:)
2016. ápr. 17. 17:59