Kémia ::2,8 gramm vas hány gramm rezet választ ki a réz- -szulfát oldatból? Mennyivel változik az oldat tömege?

másik: 100 g 10 tömegszázalékos réz-szulfát oldatba vasszöget tettünk.a reakció után hány tömegszázalékos lesz a keletkezett vas(2)szulfát-oldat ?? (VAN EREDMÉNYEM csak kíváncsi vagyok jó-e ?) köszönöm a segítségeket előre (részletesen ha lehet NAGYON KÖSZI ) Béke <3 :P
2010. ápr. 6. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:

1:


az első fele:

ezt nem tom elmagyarázniXD

2,8:56*63,5= 3,175g rezet választ ki.


a második fele:

Fe+CuSO4->Cu+FeSO4

CuSO4=63,5+32+(16*4)=159,5g

FeSO4=56+32+(16*4)=152g

159,5-152= 7,5g-mal lesz könnyebb.

Ezek nem 100%-os számítások nem vok profi....

2010. ápr. 9. 20:39
 2/2 A kérdező kommentje:
már késő... de azért KÖSZÖNÖM !!!
2010. ápr. 10. 18:49