erre a feladatra szeretnék megoldást kérni, ha valaki tudja, fontos nagyon köszönöm előre is! :/ :)2016. ápr. 13. 18:22
1/3 anonim válasza:
Ennyi kell neked:
f=m*a
a=v/t
Innen aztán nem nagy kunszt.
f=m*v/t
Ebből fejezd ki a v-t.
2/3 bongolo válasza:
Gyakorlatilag ugyanaz, mint #1, csak direktben:
Ha erőről és gyorsításról van szó, akkor rögtön erre kell gondolni:
F = m·a
20 N = 2 kg · a
→ a = 10 m/s²
Ekkora gyorsulással megy a test 10 másodpercig. A végső sebessége:
v = a·t
v = 10 m/s² · 10 s
→ v = 100 m/s
Ami egyébként 360 km/h, nem semmi :)
3/3 anonim válasza:
Ha jól gondolom, ez kb. a szabadesés esete.
Amúgy direkt nem akartam helyette megcsinálni a leckét, de mindegy.