Mekkora sebességre gyorsít fel 20 N erőhatásegy 2 kg tömegű testet 10 mp alatt?

erre a feladatra szeretnék megoldást kérni, ha valaki tudja, fontos nagyon köszönöm előre is! :/ :)

2016. ápr. 13. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi kell neked:

f=m*a

a=v/t


Innen aztán nem nagy kunszt.

f=m*v/t

Ebből fejezd ki a v-t.

2016. ápr. 13. 20:17
 2/3 bongolo ***** válasza:

Gyakorlatilag ugyanaz, mint #1, csak direktben:


Ha erőről és gyorsításról van szó, akkor rögtön erre kell gondolni:

F = m·a

20 N = 2 kg · a

→ a = 10 m/s²

Ekkora gyorsulással megy a test 10 másodpercig. A végső sebessége:

v = a·t

v = 10 m/s² · 10 s

→ v = 100 m/s


Ami egyébként 360 km/h, nem semmi :)

2016. ápr. 13. 22:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha jól gondolom, ez kb. a szabadesés esete.

Amúgy direkt nem akartam helyette megcsinálni a leckét, de mindegy.

2016. ápr. 14. 07:34