Fizika:/ kerlek segítsetek sürgős!!2016. ápr. 13. 17:26
1/3 anonim válasza:
Annyira nem gyakran ismételt kérdés, úgyhogy a Közoktatás, tanfolyamok/Házi feladat kérdések kategóriát ajánlom. Csak jó szándékú megjegyzés, hogy biztosan érkezzen válasz :)
2/3 anonim válasza:
kell neke a gyorsulás:
F=m*a --> a=F/m
A gyorsulásból kisámolod, hogy mennyi a sebességee:
a=v/t --> v=a*t
A megtett út pedig: s=a/2*t^2
3/3 Tom Benko válasza:
F=ma, feltéve, hogy \Delta m\approx0.
v=at, feltéve, hogy \Delta a\approx0.
a=\frac{at^2}{2} ugyanezen feltételek mellett. Innentől behelyettesítesz, és a kapott "egyenletrendszert" megoldod.