Patricia016 kérdése:

M=800 kg F=1000N A test 10 mp-ig gyorsul. Mennyi a sebessége es mennyi utat tett meg?

Fizika:/ kerlek segítsetek sürgős!!

2016. ápr. 13. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Annyira nem gyakran ismételt kérdés, úgyhogy a Közoktatás, tanfolyamok/Házi feladat kérdések kategóriát ajánlom. Csak jó szándékú megjegyzés, hogy biztosan érkezzen válasz :)
2016. ápr. 13. 17:38
 2/3 anonim ***** válasza:

kell neke a gyorsulás:

F=m*a --> a=F/m


A gyorsulásból kisámolod, hogy mennyi a sebességee:

a=v/t --> v=a*t


A megtett út pedig: s=a/2*t^2

2016. ápr. 13. 17:41
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

F=ma, feltéve, hogy \Delta m\approx0.

v=at, feltéve, hogy \Delta a\approx0.

a=\frac{at^2}{2} ugyanezen feltételek mellett. Innentől behelyettesítesz, és a kapott "egyenletrendszert" megoldod.

2016. ápr. 14. 10:19