Matekból miért lett ez az eredmény?

[link]

2016. ápr. 12. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

2 a 8.-kon osztva kettő a 12.-kennel.


mínusz szorozva mínusszal az plusz a hatványkitevőknél

és osztásnál meg kivonod.

2016. ápr. 12. 20:23
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az előző nézze át a hatványozás azonosságait...

A számláló: 2^-6 * 2^-2

Azonos alapú hatványok esetében a hatványkitevőket összeadjuk:

-6 + (-2)=-6-2=-8, azaz a számláló: 2^-8

A nevező:2^-7 * 2^-5

Szabály ugyanaz, azaz -7+(-5)=-7-5=-12, azaz a nevező: 2^-12


Van egy törted (2^-8 / 2^-12), amelyben azonos alapú hatványok vannak.

Szabály szerint azonos alapú, de különböző kitevőjű hatványokat úgy osztunk, hogy az alapot a hatványkitevők különbségére emeljük, azaz a számlálóban szereplő kitevőből kivonjuk a nevező kitevőjét:

Esetünkben: (-8) - (-12) = -8+12 = 4

Azaz az eredmény 2^4. //

2016. ápr. 12. 23:13