Egy 5 kg tömegű golyót 12 méter magasról leejtünk. -Mennyi a sebessége 0,5 s esés után? (5m/s) -Milyen magasságban lesz a golyó mozgási energiája 450J? (3m)

Hogyan kell megoldani?Légyszi segítsetek, pénteken dolgozat és nem értem :((

2016. ápr. 12. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
egy kepletet kell csak hasznalni, kiirod a fv. tablabol. nem ertem mi a problemad...
2016. ápr. 12. 19:32
 2/8 A kérdező kommentje:
Melyiket?
2016. ápr. 12. 19:41
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Mondom, a fv. táblát lapozgasd. A lustaságon nem tudok segíteni. Mellesleg a net tele van ilyen példákkal, a youtube tele van ilyen videókkal.


"szabadesés" ill. "mozgási energia" címszavakra kell rákeresned.

2016. ápr. 12. 19:56
 4/8 Minekvan ***** válasza:
Ez még fejből is kiszámolható.
2016. ápr. 12. 20:06
 5/8 Minekvan ***** válasza:
90%

A sebessége 0,5s pillanatban v=g*t v=10*0,5= 5m/s

12m magasan a helyzeti energiája Wp=m*g*h, Wp=5*10*12=600J, h2 magasságban a helyzeti energiája=Wp-Wk=600-450=150J, ebből kiindulva 150=5*10*h2 => h2=150/50=3m, vagyis amikor a golyó mozgási energiája 450J, akkor 3m magasan van.Szem előtt kell tartanod azt, hogy eséskor a helyzeti energia mozgási energiává alakul, tehát ahogy esik a golyó a helyzeti azaz potenciális energiája Wp csökken és becsapódáskor nulla, míg a mozgási azaz a kinetikus energia Wk nő és földet éréskor maximális az értéke.

2016. ápr. 12. 23:11
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. ápr. 13. 16:28
 7/8 A kérdező kommentje:
Már értem is :))
2016. ápr. 13. 17:19
 8/8 anonim ***** válasza:

A fenéket érted... Leírták a komplett megoldást, amit kimásolsz.

Nem értesz te itt semmit sem.

2016. ápr. 13. 19:15