Ezt az áramkört, hogy lehet átrajzolni úgy, hogy jobban átláthatóbb legyen?


[link]


Valamiért nem sikerül ellátni, hogy pontosan mi mivel van sorosan és párhuzamosan. Feszültségosztással kéne kiszámolnom az R4-re jutó feszültséget.


2016. ápr. 11. 20:25
 1/5 A kérdező kommentje:
ellátni = átlátni :)
2016. ápr. 11. 20:26
 2/5 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 11. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt kell megnézni, hogy mik vannak azonos potenciálon, na azok párhuzamosan lesznek kapcsolva.

Látszik, hogy R4 és R5 párhuzamosan van kapcsolva, valamint R2 és R3+R4xR5+R6.

Innen 3 feszültségosztás az egész.

Első fokozat: U1=U*R2x(R3+R4xR5+R6)/(1+R2x(R3+R4xR5+R6))

Második:U2= U1*(R4xR5+R6)/(R3+(R4xR5+R6))

Harmadik: U3=U2*(R4xR5)/(R4xR5+R6)

Ahol U3 az R4-re (és egyben R5re) eső feszültség.

2016. ápr. 11. 20:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Biz' isten, az elsőből jobban látszik a helyzet, mint a #2 rajzából (persze az is jó). Gyakorolj kicsit, akkor te is fogod látni.
2016. ápr. 12. 00:04
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! :)


Én is hasonlóan rajzoltam át, mint a #2. válaszoló.

Lehet azért nem sikerült tegnap kiszámolni, mert túl fáradt voltam.

Most tiszta fejjel nekiültem és elsőre kijött a helyes megoldás. :)

[link]

2016. ápr. 12. 20:29