Megtudná valaki mondani nekem aki ért is akár egy picit is a fizikához, vagy ha nem az sem baj, hogy Mekkora annak a rugónak a rugóállandója, amelyet egy 100N súlyú test 5 cm-rel nyújt meg? Milyen irányú a fellépő rugóerő?


Illetve a másik,hogy..

egy 200 N/m rugóállandójú rugóra felgüggesztünk egy 2 kg tömegű testet. Mekkora lesz a rugó megnyúlása,ha a ráakasztott test nyugalomban van.. A válaszokat várom! 😊😉😘😘


2016. ápr. 11. 19:18
 1/1 anonim ***** válasza:

1.

F=100N

x=5 cm=0,05 m

D=F/x=2000 N/m ,iránya a megnyújtás irányával ellentétes


2.

D=200 N/m

m=2 kg

F=mg=20 N

x=F/D=0,1 m

2016. ápr. 11. 19:45