Illetve a másik,hogy..
egy 200 N/m rugóállandójú rugóra felgüggesztünk egy 2 kg tömegű testet. Mekkora lesz a rugó megnyúlása,ha a ráakasztott test nyugalomban van.. A válaszokat várom! 😊😉😘😘
2016. ápr. 11. 19:18
1/1 anonim válasza:
1.
F=100N
x=5 cm=0,05 m
D=F/x=2000 N/m ,iránya a megnyújtás irányával ellentétes
2.
D=200 N/m
m=2 kg
F=mg=20 N
x=F/D=0,1 m