2016. ápr. 10. 18:54
2/5 A kérdező kommentje:
Rá jöttem 39 éves anya Peti 13 éves.
2016. ápr. 10. 19:13
3/5 anonim válasza:
① Számolással
26 + x = 3*x ← -x
26 = 2*x ← :2
13 = x
Édesanya (26+13=) 39 éves, Peti 13 éves.
② Táblázattal (Excel)
A1 cellába 26
B1 cellába 0
A2 cellába 27
B2 cellába 1
A1 és A2 bekeretezve, és lehúzva, akár 100-ig is; 26-tól egyesével nőnek a cella értékek
B1 és B2 bekeretezve, és lehúzva, akár 100-ig is; 0tól egyesével nőnek a cella értékek
C2 cella: =B1/B2
D2 cella: =HA(C2=3;”Ez az”;””)
C2 és D2 cellát bekeretezni és lehúzni
D14 cellában megjelenik: Ez az
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. ápr. 10. 19:19