Segítene valaki a háziba? Édesanya 26 éves volt, amikor Peti született. Most 3-szor annyi idős, mint Peti. Hány évesek most? Készíts táblázatot!

2016. ápr. 10. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Meddig jutottál?
2016. ápr. 10. 18:59
 2/5 A kérdező kommentje:
Rá jöttem 39 éves anya Peti 13 éves.
2016. ápr. 10. 19:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

① Számolással

26 + x = 3*x ← -x

26 = 2*x ← :2

13 = x


Édesanya (26+13=) 39 éves, Peti 13 éves.


② Táblázattal (Excel)

A1 cellába 26

B1 cellába 0

A2 cellába 27

B2 cellába 1

A1 és A2 bekeretezve, és lehúzva, akár 100-ig is; 26-tól egyesével nőnek a cella értékek

B1 és B2 bekeretezve, és lehúzva, akár 100-ig is; 0tól egyesével nőnek a cella értékek

C2 cella: =B1/B2

D2 cella: =HA(C2=3;”Ez az”;””)

C2 és D2 cellát bekeretezni és lehúzni

D14 cellában megjelenik: Ez az

2016. ápr. 10. 19:15
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. ápr. 10. 19:19
 5/5 Minekvan ***** válasza:
A C2nem B1/B2, hanem C2=A2/B2
2016. ápr. 11. 10:31