Log3^x függvényhez milyen táblázatot készítsek?


Órán vettük a log2^x függvényt, háziba megkaptuk a fent említtet függvényt, de nem tudom, hogy a táblázatba milyen értékeket kellene beleírnom.A log2^x függvénynél a táblázat felső sorába írtuk a 2^x-t:1 ; (1/2); 4 ; (1/4) ; (1/8); 8 értékekkel.Az alsó sorba írtuk a log értékeket:0; 1; (-1); 2; (-2); (-3); 3


A log3^x-nél milyen értékeket kell megadnom,


2016. febr. 20. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:
számológépbe beírod szépen...
2016. febr. 20. 11:28
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam rá, de ilyen 0.62 meg társait, hogyan ábrázoljak függvényként?
2016. febr. 20. 11:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen olyanokat, amelyek egészeket adnak ki... Ezt pedig nem nehéz megállapítani, hogyha tudod a logaritmus definícióját; ha log(a)[b]=c, akkor b=a^c, esetünkben, hogyha log(3)[x]=c, akkor x=3^c. Tehát akkor lesz log(3)[x] értéke egész, hogyha x értéke 3^c alakú, ahol c egész szám, ekkor a függvény értéke c lesz; log(3)[3^c]=c. Például, a függvény értéke akkor lesz 5, hogyha x=3^5=243 (értelemszerűen ezt nem fogod ábrázolni), ekkor log(3)[243]=log(3)[3^5]=5.


Ezek alapján x helyére ezeket kell írnod (például):


3^(-2)=1/9; 3^(-1)=1/3, 3^0=1, 3^1=3, 3^2=9, 3^3=27 (ez is elég nagy már, így gondolom nem fogod ábrázolni, a 9 még olyan határeset).


0 és a negatív számok logaritmusát (a valós számok körében) nem értelmezzük, csak a pozitív számokon.


Ezeket ábrázolod, és a log(2)[x] függvényhez hasonlóan összekötöd a pontokat.

2016. febr. 20. 12:35