Mennyi a szilárd halmazállapotú víz képződéshője kj/mol-ban??2016. ápr. 9. 16:25
1/2 Arp Du válasza:
folyékony víz képződéshő: -286 kJ/mol (25 Cfokon), szilárd (jég): nem találtam
0Cfokos jégre számolással -294 kJ/mol
lehűtik 25 fokról 0fokra
fajhő=4,2 kJ/kgC, 1mol->18g=0,018kg
Q=c*m*Δt= 4,2kJ/kgC *0,018kg *(-25)C=-1,89kJ
megfagy, fagyáshője 6 kJ/mol
6kJ/mol *1 mol=6kJ hőt ad le (vagyis -6)
-286-1,89-6= -294 kJ/mol
2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom!!
2016. ápr. 10. 14:26