Valaki legyen szíves segíteni a házimban, elakadtam az egyik feladatnál és hétfőre kéne:


Írd fel a reakcióegyenleteket!

a) A kalcium és víz kölcsönhatása

b) A mészkő oldása sósavban

c) A mészkő hőbontása

d) A mészoltás

e) A habarcs megkötésének egyenlete


Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. ápr. 2. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Ca + 2H2O = Ca(OH)2 + H2

CaCO3 + 2HCl = CaCl2 + H2O + CO2

CaCO3 = CaO + CO2

CaO + H2O = Ca(OH)2

Ca(OH)2 + CO2 = CaCO3 + H2O

2016. ápr. 2. 16:02
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2016. ápr. 3. 19:13