Valaki legyen szíves segíteni a házimban, elakadtam az egyik feladatnál és hétfőre kéne:
Írd fel a reakcióegyenleteket!
a) A kalcium és víz kölcsönhatása
b) A mészkő oldása sósavban
c) A mészkő hőbontása
d) A mészoltás
e) A habarcs megkötésének egyenlete
Előre is köszönöm a válaszokat!
2016. ápr. 2. 15:54
1/2 anonim válasza:
Ca + 2H2O = Ca(OH)2 + H2
CaCO3 + 2HCl = CaCl2 + H2O + CO2
CaCO3 = CaO + CO2
CaO + H2O = Ca(OH)2
Ca(OH)2 + CO2 = CaCO3 + H2O
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2016. ápr. 3. 19:13