-Mennyi a szekundertekercs áramkörbe kapcsolt fogyasztó teljesítménye, ha a szekunder áramkörben 1.5A áramerősség folyik?
-Mennyi az energaváltozás 80 perc alatt?
kérlek részszámolásokat is írjatok ne csak eredményt. Köszönöm :)
2016. márc. 30. 18:52
1/1 anonim válasza:
U1/N1 = U2/N2
Minden meg van adva, csak a szekunder feszültség (U2) nincs, így azt ki tudod számolni. A teljesítmény a feszültség és az áramerősség szorzata: előbbi most számoltad ki, utóbbi meg van adva a feladatban.
A teljesítmény továbbá így is kiszámítható:
P = E/t,
ahol E az energia (Joule), t pedig az idő (másodperc), így a teljesítmény mértékegysége Watt lesz.
Ezek csak szimplán behelyettesítések, úgyhogy ne gyere azzal, hogy ezt sem érted, köszi!