Valaki oldja meg légyszi ezt a számolást. Fontos, mert ez lesz dogában: Egy transzformátor primer tekercse 1500 menetes, primer feszültsége 230 V a szekunder tekercs mentszáma 150?


-Mennyi a szekundertekercs áramkörbe kapcsolt fogyasztó teljesítménye, ha a szekunder áramkörben 1.5A áramerősség folyik?

-Mennyi az energaváltozás 80 perc alatt?

kérlek részszámolásokat is írjatok ne csak eredményt. Köszönöm :)



2016. márc. 30. 18:52
 1/1 anonim ***** válasza:
57%

U1/N1 = U2/N2

Minden meg van adva, csak a szekunder feszültség (U2) nincs, így azt ki tudod számolni. A teljesítmény a feszültség és az áramerősség szorzata: előbbi most számoltad ki, utóbbi meg van adva a feladatban.


A teljesítmény továbbá így is kiszámítható:

P = E/t,

ahol E az energia (Joule), t pedig az idő (másodperc), így a teljesítmény mértékegysége Watt lesz.


Ezek csak szimplán behelyettesítések, úgyhogy ne gyere azzal, hogy ezt sem érted, köszi!

2016. márc. 30. 19:02