Mekkora feszültsége áramforrásként használható a szekunder tekercs, ha a primer tekercs menetszáma 3600 és a primer tekercset 230 V feszültségű hálózati áramforrásról működtetjük?2015. ápr. 11. 13:34
1/3 anonim válasza:
a) 1200/3600 *230V= 76,7V
b) 2400/3600* 230V= 153,3V
c) 3600/3600* 230V= 230V
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2015. ápr. 11. 14:31
3/3 anonim válasza:
Megint dübörög a leckeíró automata.