8. osztályos fizika feladatom a következő: Adatok: Egy transzformátor 3600 menetű szekunder tekercsén 3 kivezetés van: az 1200, a 2400 és a 3600 menetszámnál. Kérdés?

Mekkora feszültsége áramforrásként használható a szekunder tekercs, ha a primer tekercs menetszáma 3600 és a primer tekercset 230 V feszültségű hálózati áramforrásról működtetjük?
2015. ápr. 11. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

a) 1200/3600 *230V= 76,7V

b) 2400/3600* 230V= 153,3V

c) 3600/3600* 230V= 230V

2015. ápr. 11. 14:24
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2015. ápr. 11. 14:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Megint dübörög a leckeíró automata.
2015. ápr. 11. 22:34