Valaki segítsen! Egy háromszög adatai a szokásos jelölésekkel gamma=60°, c=80 cm, b-a=10cm: Mekkora alfa, béta és b?


2016. márc. 29. 12:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Amit megadtál, abból azt kapjuk, hogy b=a+10, így.ha felhí juk a koszinusztételt:


80^2=a^2+(a+10)^2-2*a*(a+10)*cos(60°),


akkor a-ra egy másodfokú gyenletet kapunk. Ha ez megvan, akkor a b oldal hossza is meghatározható, a szögeket pedig valamelyik tétellel ki tudod számolni.

2016. márc. 29. 12:45