2016. márc. 29. 12:18
1/1 anonim válasza:
Amit megadtál, abból azt kapjuk, hogy b=a+10, így.ha felhí juk a koszinusztételt:
80^2=a^2+(a+10)^2-2*a*(a+10)*cos(60°),
akkor a-ra egy másodfokú gyenletet kapunk. Ha ez megvan, akkor a b oldal hossza is meghatározható, a szögeket pedig valamelyik tétellel ki tudod számolni.