Egy derékszögű háromszög alfa hegyesszögére tg alfa=1,5 . A háromszög területe 24 cm2 számítsuk ki háromszög szögeit és befogói hosszát?

Ebből csak azt nem tudom h a befogói hosszát hogy számoljam ki.. Segítenétek??

#matematika #terület #befogó #háromszög. tangens
2015. jún. 3. 20:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen a harom oldal a, b, c ("a" az, amelyik szemben van az alfa szoggel, b a masik befogo, c az atfogo).


Akkor:

tg alfa = 3/2, vagyis:

a/b = 3/2


A teruletbol:

T = a*b/2 = 24 cm2


2 egyenlet, 2 ismeretlen. :)

2015. jún. 3. 20:44