Egy 10kg tömegű vastömböt víz alatt tartunk. Mekkora a tartóerő?

2010. ápr. 4. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:

10kg vas 1,28dm3 ami azt jelenti hogy 1,28kg-al csökken a felhajtóerő miatt a súlya így az 8,72kg lesz.

7,8kg/dm fajsúllyal számolva.

2010. ápr. 4. 19:45
 2/5 anonim ***** válasza:
így számold ki: Ft=m*g-ró*V*g
2010. ápr. 5. 14:23
 3/5 anonim válasza:

A súlyból kivonod a felhajtóerőt.

m*g-ró*V*g=10*9,8-1000*(10/7800)*9,8=98-12,56=85,44 N

2010. ápr. 6. 11:34
 4/5 anonim válasza:
Elsőnek. Nem szabad összetéveszteni a súlyt, ami egy erő és mértékegysége a Newton a tömeggel aminek mértékegysége a kilogramm. Tipikus hiba.
2010. ápr. 6. 11:36
 5/5 anonim válasza:
Szia honnan veszed azt hogy 10-9,8-1000*(10/7800)*9,8=98-12,56=85,44N honnan veszed a számokat? Vagyis honnan tudod mert csak a tömeg van megadva
2020. febr. 26. 21:14