2016. márc. 27. 18:50
1/2 anonim válasza:
132a+185(14-a)=2166
-53a=2166-14x145
2/2 anonim válasza:
A fenti egyenletben „a” azt jelölte, hogy hány darabot vettünk a 132 forintosból.
Az egyenletmegoldás mellett érdemes ezt a gondolatmenetet is megnézni; mindegy, hogy milyen arányban vesszük a cukrokat, az biztos, hogy 14*132=1848 forintot ki kell fizetnünk. Viszont, ha vettünk a drágábbikból, akkor darabjáért már csak
185-132=53 forintot kell fizetnünk, és még 2166-1848=318 forintot kell fizetnünk a feladat szerint, tehát még 318/53=6-szor kell fizetnünk. Tehát 6-ot vettünk a drágábbikból és 8-at az olcsóbbikból.