Szibalint97 kérdése:

(tg alfa +1) (tg beta +1) = 2 Valaki segítene megoldani?

2016. márc. 26. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:

tga tgb + tga + tgb - 1=0 /tga tgb - 1


tg(a+b)+1=0

2016. márc. 26. 16:10
 2/5 A kérdező kommentje:

És innen hogy fejezem ki az egyik szöget?

Mert a+b =-45 - re jönne ki viszont ezek a háromszög szögei szóval pozitív kellene hogy legyen.

2016. márc. 26. 16:35
 3/5 anonim ***** válasza:
135°?
2016. márc. 26. 16:39
 4/5 A kérdező kommentje:

tg(a+b) = tga +tgb / 1-tga*tgb

Nem pedig tga + tgb / tga*tgb-1

Nem ugyanaz.

2016. márc. 26. 17:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Na ugye!😉
2016. márc. 26. 17:27