2016. márc. 26. 15:41
1/5 anonim válasza:
tga tgb + tga + tgb - 1=0 /tga tgb - 1
tg(a+b)+1=0
2/5 A kérdező kommentje:
És innen hogy fejezem ki az egyik szöget?
Mert a+b =-45 - re jönne ki viszont ezek a háromszög szögei szóval pozitív kellene hogy legyen.
2016. márc. 26. 16:35
4/5 A kérdező kommentje:
tg(a+b) = tga +tgb / 1-tga*tgb
Nem pedig tga + tgb / tga*tgb-1
Nem ugyanaz.
2016. márc. 26. 17:17