Fizika házi, villamosság, Segít valaki?


Coulomb-törvény

1)Mekkora egyenlő töltések hatnak egymásra 10cm távolságból 4N erővel?(a megoldás: 2,11X 10 (-6-on)C ez hogy jött ki?)


2) Milyen távol van egymástól az a két pontszerű test, amelynek töltése 10(a -7-en)C és 2,5X10(a -7-en) C ÉS 0,12 n erővel taszítják egymást? (a megoldás: 4,33cm)


3)Mekkora két egyenlő töltés taszítja egymást 94,5km távolságból 1N erővel?(a megoldás 0,99C)


2016. márc. 26. 12:20
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Coulomb törvényt felírva:


F=k*Q_1*Q_2/r^2

Itt ugye Q_1=Q_2=Q

F=k*Q^2/r^2

4=9*10^9*Q^2/0.1^2

4*0.1^2/9*10^9=Q^2

Q=2.108*10^-6C, kerekítve 2.11*10^-6C.


2. Ugyan ez a módszer,


F=k*Q_1*Q_2/r^2, csak itt az r az ismeretlen.

r^2=k*Q_1*Q_2/F

r=√(k*Q_1*Q_2/F)

Innen remélem ki tudod számolni, csak be kell helyettesíteni.


3. Itt pont ugyan úgy kell, mint az elsőt,


F=k*Q_1*Q_2/r^2

Q=√(F*r^2/k)=r*√(F/k)



Arra figyelj mindig, hogy F Newtonban legyen, r méterben, Q Coulombban, valamint k=9*10^9 (mértékegysége Nm^2C^(-2) )

2016. márc. 27. 10:20
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél :)
2016. márc. 27. 13:43