Egy könyv és egy füzet ára 220 ft. A könyv 20 ftz-tal drágább, mint 3 másik füzet. Hány követ és fözetet lehet venni 2700 ft--ért?

h9ogy kell, résztelesen lebírná nekem valaki írni? köszi

2016. márc. 24. 09:36
 1/2 anonim ***** válasza:
20%

A könyv ára legyen K, a füzeté F.

egy könyv és egy füzet ára 220 Ft, vagyis K+F=220


A könyv 20 forinttal drágább, vagyis K=F+20


Ebből következik, hogy (F+20)+F = 220, két füzet és 20 forint = 220 forint, vond le a 20 forintot, ebből kijön, hogy 2 füzet ára 200 forint (2F=200), vagyis egy füzet ára 100 forint. F=100


Mivel a könyv 20 forinttal drágább, mint a füzet, a könyv ára 120 forint (K=F+20)


Na, most 2700 forintod van, ebből vehetsz 100 forintos füzetből összesen 2700/100=27 darabot.

Ha könyvről van szó, akkor 2700/120=22 darabot, és marad 60 forintod.


Egyéb kombinációk is elképzelhetők persze, ezeket átszámolgathatod.

2016. márc. 24. 10:23
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első válasz hibás!

"A könyv 20 ftz-tal drágább, mint 3 másik füzet."


Kétismeretlenes egyenlet

I.

K+F=220

II.

K=3F+20


Kifejezed az elsőből K-t => K=220-F

Ezt behelyettesíted a II. egyenletbe

220-F=3F+20

Megoldod

K=170

F=50

Ellenőrzöd:

170+50=220

170=3*50+20

2016. márc. 24. 13:42