Milyen mennyiségű ATP nyeresége van az élesztőnek? Ha a fenti mennyiségű glükózt biol. Oxidációval bontja egy szervezet, mennyi térfogatú st. állapotú gáz fejlődne? Mekkora lenne ebben az esetben az ATP-termelés? Hogyan változik a folyamat közben az élesztőoldat hőmérséklete?2016. márc. 23. 21:48
1/1 Arp Du válasza:
standard állapotú gáz 25fokon
1 mól térfogata: 0,0245 m3= 24,5 dm3
x mól térfogata: 122,5 cm3= 0,1225 dm3
arányosság
x=0,1225/24,5= 0,005 mól gáz
1 glükóz -> ? CO2
ha 2 CO2, akkor 0,0025 mól glükóz -> 0,005 mól gáz
m=n*M =0,0025*180= 0,45g
az élesztő oldat gondolom melegszik, mert energia szabadul fel