Tudnátok segiteni? Glükóz old-ba élesztőt teszünk, majd 25fokos termosztátba téve 2óráa után megmérjük a fejlesztett gáz térfogatát. A mérések szerint 122,5 cm3 standard állapotú gáz fejlődött. Mekkora tömegű glükóz bomlott el? M=180g/mól.

Milyen mennyiségű ATP nyeresége van az élesztőnek? Ha a fenti mennyiségű glükózt biol. Oxidációval bontja egy szervezet, mennyi térfogatú st. állapotú gáz fejlődne? Mekkora lenne ebben az esetben az ATP-termelés? Hogyan változik a folyamat közben az élesztőoldat hőmérséklete?

2016. márc. 23. 21:48
 1/1 Arp Du ***** válasza:

standard állapotú gáz 25fokon

1 mól térfogata: 0,0245 m3= 24,5 dm3


x mól térfogata: 122,5 cm3= 0,1225 dm3

arányosság


x=0,1225/24,5= 0,005 mól gáz


1 glükóz -> ? CO2

ha 2 CO2, akkor 0,0025 mól glükóz -> 0,005 mól gáz

m=n*M =0,0025*180= 0,45g


az élesztő oldat gondolom melegszik, mert energia szabadul fel

2016. márc. 29. 14:22