Kérdés: a 2 egyszerre mennyi idő alatt tölti meg?
Kérlek vezessétek le!ű
Köszönöm!
2016. márc. 15. 16:12
1/1 anonim válasza:
Az első csap 1 óra alatt egyedül a kád 1/4 részét töltené meg, x óra alatt az x/4 részét. Ugyanígy, a második csap egyedül a kád 1/12 részét, x óra alatt az x/12 részét tölti meg. Tegyük fel, hogy x óra alatt tele lesz a kád, ekkor
(x/4)+(x/12)=1 |*12
3x+x=12
4x=12
x=3, tehát 3 óra alatt lesz tele a kád.
Ellenőrzés: 3 óra alatt az első 3/4-ig tölti meg, a második 3/12=1/4-ig, (3/4)+(1/4)=4/4=1, tehát tele lesz a kád.