A Kérdés... kérdése:

Van 2 csap az egyik külön 4 óra, a másik 12 óra alatt tölti meg ugyan azt a kádat. A kettő mennyi idő alatt?


Kérdés: a 2 egyszerre mennyi idő alatt tölti meg?

Kérlek vezessétek le!ű

Köszönöm!



2016. márc. 15. 16:12
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az első csap 1 óra alatt egyedül a kád 1/4 részét töltené meg, x óra alatt az x/4 részét. Ugyanígy, a második csap egyedül a kád 1/12 részét, x óra alatt az x/12 részét tölti meg. Tegyük fel, hogy x óra alatt tele lesz a kád, ekkor


(x/4)+(x/12)=1 |*12

3x+x=12

4x=12

x=3, tehát 3 óra alatt lesz tele a kád.


Ellenőrzés: 3 óra alatt az első 3/4-ig tölti meg, a második 3/12=1/4-ig, (3/4)+(1/4)=4/4=1, tehát tele lesz a kád.

2016. márc. 15. 16:24