Tudnátok segíteni ebbem a függvényábrázolásban? (X+3) / (x-1)


Azt tudom, hogy -1-et nem vehet fel.

Utánna, hogy ábrázolom?



2016. márc. 7. 16:03
 1/5 anonim válasza:
Wolframalpha
2016. márc. 7. 16:30
 2/5 Pelenkásfiú ***** válasza:
Mármint +1-et nem vehet fel, mert 1-1 = 0 :)
2016. márc. 7. 16:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg ezed, mi latszik meg rajta. -3-ban 0, a hatarerteke +/-vegtelenben 1. Kiszamolod az elso ket derivaltjat, abbol megallapitod, hol novekszik, hol csokken, hol van lokalis szelsoerteke. Aztan rajzolsz egy vonalat, ami kb stimmel.
2016. márc. 7. 17:34
 4/5 anonim ***** válasza:
26%
Mi a bajod? Nem tudsz összeadni meg osztani? Nem is értem hogy jutnak el ilyenek a fv.-hez mikor általános iskola 2. osztályba lenne a helyük...
2016. márc. 7. 18:59
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Rendezd! f(x)=1+4\frac{1}{x-1}, ez pedig az \frac{1}{x} függvény transzformáltja.
2016. márc. 8. 14:32