2016. márc. 6. 17:11
1/2 anonim válasza:
Ha az első darab x kg, akkor a második x-26 kg, ekkor a harmadik 134-x-(x-26)=160-2x kg. Mivel a részek nem súlytalanok, ezért
x>0
x-26>0, tehát x>26
160-2x>0, tehát 80>x, ezeknek egyszerre kell teljesülniük, tehát 26<x<80, ez azt jelenti, hogy az első alkatrész több, mint 26 kg, de kevesebb 80 kg-nál. x függvényében megadtuk mindhárom alkatrész tömegét, többet nem tudunk tenni, mivel más adat nincs megadva.
2/2 Arp Du válasza:
tovább számolva
az első x(kg)
26<x<80
a második y(kg)=x-26
0<y<54
a harmadik z(kg)=160-2x
0<z<108