Djandras94 kérdése:

Három acélból készült alkatrész összesen 134 kg. az elsö darab 26 kg- mal nehezebb, mint a második. Hány kilogrammosak a darabok? valaki segitene megoldani


2016. márc. 6. 17:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha az első darab x kg, akkor a második x-26 kg, ekkor a harmadik 134-x-(x-26)=160-2x kg. Mivel a részek nem súlytalanok, ezért


x>0

x-26>0, tehát x>26

160-2x>0, tehát 80>x, ezeknek egyszerre kell teljesülniük, tehát 26<x<80, ez azt jelenti, hogy az első alkatrész több, mint 26 kg, de kevesebb 80 kg-nál. x függvényében megadtuk mindhárom alkatrész tömegét, többet nem tudunk tenni, mivel más adat nincs megadva.

2016. márc. 6. 17:51
 2/2 Arp Du ***** válasza:

tovább számolva

az első x(kg)

26<x<80


a második y(kg)=x-26

0<y<54


a harmadik z(kg)=160-2x

0<z<108

2016. márc. 6. 18:17