Segítene valaki a kémiában?


Számold ki,hány köb dm,hány mól és hány darab molekulát tartalmaz 210 gr szobahőmérsékletű nitrogén gáz!

Mn=14 gr/mól


Számold ki,hány tömegszázalékos az az oldat,amelyikhez 360 gr oldószert és 40 g oldott anyag kell!


Hány köbcentiméter hatóanyag(oldott anyag)kell 50 liter 0,1%-os permetezőszer elkészítéséhez?


Ha valaki tudja,leírná lépésről,lépésre?



2016. márc. 2. 16:06
 1/5 anonim válasza:
A másodikat tudom:t%: 360:40 szorozva 100=9 szorozva 100=900%-os az oldat.A többit nem értettem (:)) azért remélem segíthettem.
2016. márc. 2. 16:21
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezek nagyon egyszerűek...


1. M(N2) mivel nitrogén 2 atomos molekula 28g/mol

210/28= 7,5 mol = 7,5*6*10^23 = 4,5*10^24 db molekula.

Térfogat: szobahőmérsékleten (légköri nyomáson) 24 dm^3/mol -> 7,5*24 = 180 dm^3.


2. 360+40=400

tömegszázalék = oldott anyag tömege/oldat tömege*100

40/400*100 = 10%


3. 0,1% = 1/1000 rész

50 liter = 50000 köbcentiméter, ennek 1/1000 része = 50 köbcentiméter oldott anyag.

2016. márc. 2. 16:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első:

Először azt számoljuk ki, hogy hány mólos. Mivel 14 g 1 mol, ezért 210 g x mol. És mivel a 14 14-szerese az 1-nek, ezért az 210 is 14-szerese a x-nek, vagyis x=210/14. Ez: 15 mol, 15*24 köb dm, és 15*6*10 a huszonharmadikon db részecske.

A második:

40/400*100, vagyis 10 m/m%

A harmadik: Azt nem tudom...:)

2016. márc. 2. 16:24
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 az első feladatnál nitrogén atommal számoltál nitrogéngáz (N2 molekula) helyett, szóval el kell osztani 2-vel az eredményt úgy lesz jó
2016. márc. 2. 16:27
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Köszönöm, hogy figyelmeztettél, tényleg! :)
2016. márc. 2. 20:10