Kémiában segítene valaki?


500cm3 pH=1-es sósavban hány gramm NaOH oldatot kell feloldani, hogy a keletkezett oldat pH-ja 12-es legyen?

Megoldaná nekem ezt valaki?



2016. febr. 29. 18:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Ehhez tudni kellene, hogy milyen töménységű NaOH oldatot adsz a sósavhoz.


500 cm^3 pH=1-es (0.1 mol/dm^3) sósav közömbösítéséhez 0.05 mol NaOH kell, majd ez után még annyi NaOH-t kell hozzáadni, hogy az oldat NaOH (OH-) koncentrációja 0.01 mol/dm^3 legyen (=12-es pH), de ehhez tudni kell, hogy mennyi a víz aránya az NaOH oldatban.


Ha úgy van a feladat, hogy a hozzáadott NaOH 100%-os, akkor 0.05+0.01 = 0.06 mol NaOH-ra van szükség, ami 2.4 g.

2016. febr. 29. 19:08