Hogyan kell megoldani ezt a feladatot? (matematika,11. o)

Határozzuk meg a 2x-y+3=0 egyenletű egyenesnek azt a pontját, amelynek koordinátái egyenlőek.

2016. márc. 1. 13:43
 1/3 bongolo ***** válasza:
A második egyenlet az lesz, hogy x=y, és oldd meg az egyenletrendszert.
2016. márc. 1. 13:54
 2/3 anonim ***** válasza:

11.osztály?

[link]

2016. márc. 1. 13:55
 3/3 anonim ***** válasza:

A keresett pont legyen a (t;t) pont, és mivel ez rajta van a 2x-y+3=0 egyenletű egyenesen, ezért ezt igazzá teszi, tehát x és y helyére beírjuk a koordinátákat:


2*t-t+3=0 -> t+3=0, vagyis t=-3, tehát a keresett pont a (-3;-3) pont.

2016. márc. 1. 14:09