Határozzuk meg a 2x-y+3=0 egyenletű egyenesnek azt a pontját, amelynek koordinátái egyenlőek.2016. márc. 1. 13:43
1/3 bongolo válasza:
A második egyenlet az lesz, hogy x=y, és oldd meg az egyenletrendszert.
3/3 anonim válasza:
A keresett pont legyen a (t;t) pont, és mivel ez rajta van a 2x-y+3=0 egyenletű egyenesen, ezért ezt igazzá teszi, tehát x és y helyére beírjuk a koordinátákat:
2*t-t+3=0 -> t+3=0, vagyis t=-3, tehát a keresett pont a (-3;-3) pont.