Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy tudom felírni a keresleti...

Hogy tudom felírni a keresleti és kínálati függvényeket?

Figyelt kérdés

Feladat: "Egy termék egyensúlyi ára 100 Ft, ennél az árnál 1000 db a kereslet. Ha az ár 50 Ft-ra csökken, akkor 2000 db a kereslet, 375 a kínálat. Írja fel a keresleti és kínálati függvényeket."


Elvileg D=3000-20p és S=12,5p-250 az eredmény. De nem igazán akar kijönni. Valakinek, van ötelete?



2016. febr. 26. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Google a barátod... Főleg, hogy adva van az eredmény is. Ennél könnyebb példa nem létezik. Addíg kalkulálod a képleteket, amíg ki nem jön az eredmény. Mi jelenti a problémát?
2016. febr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

D és S egy egyenes, ezeknek kell felírni az egyenletét

D-hez meg van adva 2 pont, mégpedig a 100-as árhoz tartozó 1000 db kereslet, és az 50-es árhoz tartozó 2000 db kereslet, ezek után google->egyenes egyenlete->wiki->2 pontból való felírás

S-hez is meg van adva 2 pont, tehát ugyan úgy tudod használni az előző módszert. tudjuk hogy az egyensúlyi ár 100, és ott az érték 1000, és hogy 50-es árnál 375

2016. febr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jól van na. Nem gondolkodtam. Azért köszi a válaszokat, sokat segítettek.
2016. febr. 26. 22:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!