a képen az első feladatnal a vegen az = ség jel a végén pedig - lg
kep 1: [link]
válaszotokat elore is koszonom
2016. febr. 25. 10:48
1/4 anonim válasza:
Átveszed a jobb oldalról a tagot, és használod a logaritmus azonosságait, aztán ezt az egyenletet kapod:
lg(5*(x+5)*(x+13)/(3x-1)²)=0
Ennek ugye akkor van megoldása, hogyha az lg belsejében 1 van, tehát
5*(x+5)*(x+13)/(3x-1)²=1
Ebből egy sima másodfokú egyenlet lesz, kiszámolod a gyökeit, és ellenőrzöl velük.
2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.. a - os elojel megkavart.. és a masodik?
2016. febr. 25. 11:06
3/4 anonim válasza:
3*2^(2x)-2*4*2^x+5>=0
3*2^(2x)-8*2^x+5>=0
2^x-re másodfokú
3a^2-8a+5>=0
megoldó képlettel számolva:
a1=10/6=5/3
a2=1
a>=5/3
2^x=>5/3
lg2^x>=lg(5/3)
x>=(lg5-lg3)/lg2
a másik
a<=1
2^x<=1
2^x<=2^0
x<=0
4/4 anonim válasza:
Előző vagyok
Most vettem észre hogyha még az is feltétel hogy
|x|<2 akkor igy alakulnak az intervallumok: