Ezt hogy kell deriválni X szerint?


Szóval van ez a kifejezés és ennek kéne az X szerinti deriváltja:


((xycos(xy)-sin(xy))/y^2)+2y


Nem egyszerű tudom, ha az lenne nem lenne kérdés. Köszi.



2016. febr. 23. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:

talán ez segít


integral -x sin(x y) dx =


(x y cos(x y)-sin(x y))/y^2+constant

2016. febr. 23. 12:53
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom hogy ennek kell lenni az eredménynek, de egy kicsit részletesebben leírva mert ezt nem fogják elfogadni
2016. febr. 23. 12:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt azért jó lenne eldönteni, hogy y(x)-ről beszélünk, vagy y-ont mint paramétert tekintjük...
2016. febr. 23. 14:06
 4/4 tatyesz ***** válasza:

((xycos(xy)-sin(xy))/y^2)+2y = xycos(xy)/y^2-sin(xy)/y^2+2y = xcos(xy)/y-sin(xy)/y^2+2y


tagonként deriválunk:


1.tag: (x szerint deriválunk, ezért y konstansnak számít)


(xcos(xy)/y)' = (1·cos(xy) + x·(-sin(xy)·y))/y = cos(xy)/y -xsin(xy)


2. tag:


(-sin(xy)/y^2)' = -cos(xy)·y/y^2 = -cos(xy)/y


3.tag:


(2y)' = 0

2016. febr. 24. 09:29