Szóval van ez a kifejezés és ennek kéne az X szerinti deriváltja:
((xycos(xy)-sin(xy))/y^2)+2y
Nem egyszerű tudom, ha az lenne nem lenne kérdés. Köszi.
2016. febr. 23. 12:37
1/4 anonim válasza:
talán ez segít
integral -x sin(x y) dx =
(x y cos(x y)-sin(x y))/y^2+constant
2/4 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom hogy ennek kell lenni az eredménynek, de egy kicsit részletesebben leírva mert ezt nem fogják elfogadni
2016. febr. 23. 12:56
3/4 anonim válasza:
Azt azért jó lenne eldönteni, hogy y(x)-ről beszélünk, vagy y-ont mint paramétert tekintjük...
4/4 tatyesz válasza:
((xycos(xy)-sin(xy))/y^2)+2y = xycos(xy)/y^2-sin(xy)/y^2+2y = xcos(xy)/y-sin(xy)/y^2+2y
tagonként deriválunk:
1.tag: (x szerint deriválunk, ezért y konstansnak számít)
(xcos(xy)/y)' = (1·cos(xy) + x·(-sin(xy)·y))/y = cos(xy)/y -xsin(xy)
2. tag:
(-sin(xy)/y^2)' = -cos(xy)·y/y^2 = -cos(xy)/y
3.tag:
(2y)' = 0