Igaz, vagy hamis? A (-1,5;1), (0;0), (2;-1) pontokon átmenő kör sugara racionális szám.


2016. febr. 23. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Szepen felirod a kor egyenletet, van harom pontod, meg kell oldani egy haromismeretlenes egyenletrendszert harom egyenlettel, es ki fog jonni r erteke.
2016. febr. 23. 13:41
 2/2 anonim ***** válasza:

Vagyis (x-u)²+(y-v)²=r², van harom x,y parod, amibol adodik, hogy

(-1.5-u)²+(1-v)² = r²

u²+v²=r²

(2-u)²+(-1-v)²=r²


Megoldani mar nem fogom helyetted :)

2016. febr. 23. 13:44