Hány valós gyöke van az (x – 5) (x2 + 1) =0 egyenletnek?

Miért csak egy valós gyöke van? Legalábbis a megoldásban azt láttam.

2016. febr. 18. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért, mert az x^2 valós számoknál nem lesz negatív sose.
2016. febr. 18. 19:43
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy szorzat akkor és csak akkor nulla, ha valamelyik tényezője nulla.

Ezért x-5=0 amiből x=5 és x^2+1=0 Amiből x^2=-1, aminek nincs megoldása a valós számok halmazán.


Tehát csak egy valós megoldása van az egyenletnek.

2016. febr. 18. 19:49
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. febr. 22. 18:01