Matek Házi. Sürgős. Hogyan?


Feladatok:

Írd föl szorzatalakban az összegeket.

48a+15ab

6x+10xy-4x a négyzeten

Bontsd fel a zárójeleket, majd vond össze az egynemű tagokat.

(15b-2a a négyzeten)+(7b+3b a négyzeten)-a a négyzeten

(3ab-2ab)-(6+6-4ab)

3ab-(2ab-6)+(6-4ab)

Előre is köszönöm a segítséget!


2016. febr. 13. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:

48a+15ab=a*(48+15b)

6x+10xy-4x a négyzeten = 2x*(3+5y-2x)

2016. febr. 13. 12:28
 2/3 anonim ***** válasza:

(15b-2a^2)+(7b+3b^2)-a^2=-3 a^2+3 b^2+22 b

(3ab-2ab)-(6+6-4ab) = 5ab-12

3ab-(2ab-6)+(6-4ab) = 12-3ab

2016. febr. 13. 12:31
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. febr. 13. 12:43