Feladatok:
Írd föl szorzatalakban az összegeket.
48a+15ab
6x+10xy-4x a négyzeten
Bontsd fel a zárójeleket, majd vond össze az egynemű tagokat.
(15b-2a a négyzeten)+(7b+3b a négyzeten)-a a négyzeten
(3ab-2ab)-(6+6-4ab)
3ab-(2ab-6)+(6-4ab)
Előre is köszönöm a segítséget!
2016. febr. 13. 11:59
1/3 anonim válasza:
48a+15ab=a*(48+15b)
6x+10xy-4x a négyzeten = 2x*(3+5y-2x)
2/3 anonim válasza:
(15b-2a^2)+(7b+3b^2)-a^2=-3 a^2+3 b^2+22 b
(3ab-2ab)-(6+6-4ab) = 5ab-12
3ab-(2ab-6)+(6-4ab) = 12-3ab
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. febr. 13. 12:43