3 komponenses oldat százalékszámítás?


3 komponenst összeöntünk

Egy 70%-osat és egy 60%-osat és 1,2 liter vizet

A keletkezett oldat 6 liter és 54%-os lett

>>Mennyit öntöttünk a két oldatból?


2016. febr. 10. 21:11
 1/1 anonim ***** válasza:

kétismeretlenes egyenlet:

x liter 70 %-os oldat

y liter 60 %-os oldat


1. egyenlet oldott anyagra : x*0,7+y*0,6=6*0,54

2. egyenlet oldatra : x+y+1,2=6


ebből:

x=3,6 liter

y=1,2 liter

2016. febr. 11. 12:54