3 komponenst összeöntünk
Egy 70%-osat és egy 60%-osat és 1,2 liter vizet
A keletkezett oldat 6 liter és 54%-os lett
>>Mennyit öntöttünk a két oldatból?
2016. febr. 10. 21:11
1/1 anonim válasza:
kétismeretlenes egyenlet:
x liter 70 %-os oldat
y liter 60 %-os oldat
1. egyenlet oldott anyagra : x*0,7+y*0,6=6*0,54
2. egyenlet oldatra : x+y+1,2=6
ebből:
x=3,6 liter
y=1,2 liter