2016. febr. 10. 18:19
1/5 anonim válasza:
Attól függ, hogy mit ért a golyó térfogata alatt:
-ha azt, hogy a golyó mekkora részt foglal el a térből, akkor egy 12 cm sugarú gömb térfogatát kell kiszámolni, ez így (4/3)*pí*12^3=2304*pí cm^3
-ha azt, hogy mekkora az üres rész nagysága (űrtartama), akkor egy 11 cm sugarú gömb térfogatát kell kiszámolni, ez (4/3)*pí*11^3=5324*pí/3 cm^3
-ha a golyó legyártásához szükséges anyag térfogatát, akkor az előbb számoltakat ki kell vonnunk egymásból, így (2304-5324/3)*pí=(1588/3)*pí cm^3.
2/5 Silber válasza:
Teljes térfogat: V1=4/3*pi*R^3
Belső térrész: V2=4/3*pi*(R^3-r^3)
3/5 Silber válasza:
Ha 1 cm a falvastagság, akkor "r" nem 11, hanem 12-2*1=10 cm.
4/5 anonim válasza:
A 3. válasz téves.
Ha a KÜLSŐ SUGÁR (és nem átmérő) 12 cm, és a falvastagság 1 cm, akkor a BELSŐ SUGÁR 12-1=11 cm.
5/5 Silber válasza:
Jogos... Átmérőre asszociáltam.