Mennyi a 12 cm külső sugarú és 1 cm falvastagságú üres golyó térfogata?


2016. febr. 10. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit ért a golyó térfogata alatt:


-ha azt, hogy a golyó mekkora részt foglal el a térből, akkor egy 12 cm sugarú gömb térfogatát kell kiszámolni, ez így (4/3)*pí*12^3=2304*pí cm^3


-ha azt, hogy mekkora az üres rész nagysága (űrtartama), akkor egy 11 cm sugarú gömb térfogatát kell kiszámolni, ez (4/3)*pí*11^3=5324*pí/3 cm^3


-ha a golyó legyártásához szükséges anyag térfogatát, akkor az előbb számoltakat ki kell vonnunk egymásból, így (2304-5324/3)*pí=(1588/3)*pí cm^3.

2016. febr. 10. 18:43
 2/5 Silber ***** válasza:

Teljes térfogat: V1=4/3*pi*R^3

Belső térrész: V2=4/3*pi*(R^3-r^3)

2016. febr. 10. 18:44
 3/5 Silber ***** válasza:
Ha 1 cm a falvastagság, akkor "r" nem 11, hanem 12-2*1=10 cm.
2016. febr. 10. 18:45
 4/5 anonim ***** válasza:

A 3. válasz téves.

Ha a KÜLSŐ SUGÁR (és nem átmérő) 12 cm, és a falvastagság 1 cm, akkor a BELSŐ SUGÁR 12-1=11 cm.

2016. febr. 10. 21:06
 5/5 Silber ***** válasza:
Jogos... Átmérőre asszociáltam.
2016. febr. 10. 21:50