Ez a matek házink és hiányoztam egy hetet és sehogy se tudok hozzáálni :/ valaki nem írná le hogy kell ezt megcsinálni :(2016. febr. 10. 10:04
1/3 Trafó1 válasza:
1 L 2% oldathoz elméletileg ugye 98 cl víz és 2 cl 100%os ecet kell, ha csak tized olyan tömény eceted van akkor 10 szer annyi kell belőle tehát 20 cl ami két deci, ha két deci 10% ecet kell akkor ahhoz 8deci víz kell hogy meglegyen az egy liter. Szerintem.
De ennek van biztos valami egyenletes megoldása és a matektanárod biztos azt várja tőled.
2/3 anonim válasza:
keverési egyenlettel:
1 l * 2 = x * 0 + y * 10
x+y=1
tehát: y=1-x
Az egyenletet másik alakba hozva:
2=10-10x
-8=-10x
x=8/10=0,8
y=0,2
Tehát
0,8 l víz kell és 0,2 l 10%-os ecetsav kell
ha valami nem világos akkor kérdezz nyugodtan
3/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a segítséget :)
2016. febr. 10. 13:24