Ez a matek házink és hiányoztam egy hetet és sehogy se tudok hozzáálni :/ valaki nem írná le hogy kell ezt megcsinálni :(

2016. febr. 10. 10:04
 1/3 Trafó1 ***** válasza:

1 L 2% oldathoz elméletileg ugye 98 cl víz és 2 cl 100%os ecet kell, ha csak tized olyan tömény eceted van akkor 10 szer annyi kell belőle tehát 20 cl ami két deci, ha két deci 10% ecet kell akkor ahhoz 8deci víz kell hogy meglegyen az egy liter. Szerintem.

De ennek van biztos valami egyenletes megoldása és a matektanárod biztos azt várja tőled.

2016. febr. 10. 10:27
 2/3 anonim ***** válasza:

keverési egyenlettel:


1 l * 2 = x * 0 + y * 10

x+y=1

tehát: y=1-x

Az egyenletet másik alakba hozva:

2=10-10x

-8=-10x

x=8/10=0,8

y=0,2

Tehát

0,8 l víz kell és 0,2 l 10%-os ecetsav kell


ha valami nem világos akkor kérdezz nyugodtan

2016. febr. 10. 10:35
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a segítséget :)
2016. febr. 10. 13:24