1 liter 2%-os ecetoldathoz mennyi vízre és ecetre van szükség, ha a boltban csak 10%-os oldatot tudunk vásárolni?


2015. ápr. 8. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

1 liter 2%-os ecetoldatban 2 cl ecet, 98 cl víz van.

A bolti 1 literben van 10 cl ecet, 90 cl víz.

Tehát ha azt akarjuk, hogy 2 cl ecetünk legyen, akkor ahhoz szükséges a boltiból 2/10 liternyi, azaz 2 dl-nyi. Ebben van 2 cl ecet és 18 cl víz. Vagyis további 80 cl vizet kell hozzá öntenünk, hogy a kért térfogatszázalékos oldatot elérjük.

2015. ápr. 8. 16:16
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem (lehet tévedek), de az előző állítás, csak térfogatszázalékos összetételre igaz. Az ecetsav dobozán a vegyesszázalékos összetétel szerepel. Meg a fenti számításnál nem vették figyelembe a térfogati kontrakciót.
2015. ápr. 8. 16:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel közoktatási HF témában van, így ezért "feltételeztem", hogy ennél mélyebben nem kell vesézni a dolgokat :)
2015. ápr. 8. 21:08
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
c_1m_1+c_2m_2=c_3(m_1+m_2)
2015. ápr. 9. 08:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nem megy fejben???? Te jo eg! Ecetet csak a boltban kapni, vizet tudunk utana is tolteni. 2/10=1/5 tehat a bolti lotty egyotod literje fog pont annyi ecetet tartalmazni amennyi nekunk kell, ahhoz hogy ebbol egy liter legyen ahhoz meg 1-1/5 vizre van szukseg...
2015. ápr. 10. 03:03