2016. febr. 4. 20:31
1/1 anonim válasza:
Egy-egy fok, oldalnézetben, derékszögű háromszöget formáz.
Az egyik befogója (a vízszintes, legyen „v”) 28,6 cm hosszú.
A mellette levő hegyesszög 30° váltószöge, az is 30°-os.
A lépcső magassága a másik befogó (legyen „m”), ami a 30°-os szöggel szemben van. Ezért tg(30°) = m / 28,6 → m = tg(30°) * 28,6 = 0,57735 * 28,6 = 16,51221 cm.
Mivel 18 fok van, a lépcső magassága, azaz a két emelet közti távolság 18 * 16,51221 = 297,21978 cm, ami ≈ 2,97 méter.