Határozzátok meg a 2 emelet közti távolságot, ha két emelet közti lépcsők száma 18,1 lépcső hossza 28,6 cm, a lépcső meredeksége 30 fok?


2016. febr. 4. 20:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Egy-egy fok, oldalnézetben, derékszögű háromszöget formáz.

Az egyik befogója (a vízszintes, legyen „v”) 28,6 cm hosszú.

A mellette levő hegyesszög 30° váltószöge, az is 30°-os.

A lépcső magassága a másik befogó (legyen „m”), ami a 30°-os szöggel szemben van. Ezért tg(30°) = m / 28,6 → m = tg(30°) * 28,6 = 0,57735 * 28,6 = 16,51221 cm.


Mivel 18 fok van, a lépcső magassága, azaz a két emelet közti távolság 18 * 16,51221 = 297,21978 cm, ami ≈ 2,97 méter.

2016. febr. 4. 21:18