0,500 kg ezüstöt tömény salétromsavban oldunk, majd az oldatot bepárolva, a kiváló ezüst-nitrátot leszűrjük. Mekkora tömegű sót nyerünk, ha a kitermelés 93%-os?


2016. febr. 1. 23:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Ag + 2 cc.HNO3 → AgNO3 + H2O + NO2


m(Ag)= 500 g

M(Ag)= 107,8 g/mol

n(ag)= m/M = 4,64 mol


Egyenlet alapján ugyanennyi AgNO3 keletkezik.


n(AgNO3)= 4,64 mol

M(AgNO3)= 169,87 g/mol

m(AgNO3)= n*M = 788,2 g


Ennek a 93%-át tudod kinyerni:


0,93 * 788,2 = 733,026 g


-B

2016. febr. 2. 14:36