2016. febr. 1. 23:33
1/1 anonim válasza:
Ag + 2 cc.HNO3 → AgNO3 + H2O + NO2
m(Ag)= 500 g
M(Ag)= 107,8 g/mol
n(ag)= m/M = 4,64 mol
Egyenlet alapján ugyanennyi AgNO3 keletkezik.
n(AgNO3)= 4,64 mol
M(AgNO3)= 169,87 g/mol
m(AgNO3)= n*M = 788,2 g
Ennek a 93%-át tudod kinyerni:
0,93 * 788,2 = 733,026 g
-B