2012. máj. 24. 10:57
 1/1 anonim ***** válasza:

M((NH4)2(SO)4) = 132.1406 g/mol


M(Al2(SO4)3*18H2O) = 666.428916 g/mol


M(AlNH4(SO4)2*12H2O) = 453.330598 g/mol


M(NH4) = 18.0385 g/mol


M(Al) = 26.981538 g/mol



132.1406 g ... ... ... 2*18.0385 g NH4

13.02 g ... ... ... x g NH4


x = 13.02*2*18.0385/132.0406 = 3.5574 g NH4-et tartalmaz a reakcióba belépő vegyület



666.428916 g ... ... ... 2*26.981538 g Al

27.22 g ... ... ... x g Al


x = 27.22*2*26.981538/666.428916 = 2.204098 g Al-t tartalmaz a reakcióba belépő vegyület



453.330598 g ... ... ... 18.0385 g NH4

28.72 g ... ... ... x g NH4


x = 28.72*18.0385/453.330598 = 1.1428 g NH4-et tartalmaz a keletkező vegyület



453.330598 g ... ... ... 26.981538 g Al

28.72 g ... ... ... x g Al


x = 28.72*26.981538/453.330598 = 1.70937 g Al-t tartalmaz a keletkező vegyület



1.1428/3.5574*100 = 32.12 %-a termelődik ki az NH4-nek


1.70937/2.204098*100 = 77.55 %-a termelődik ki az Al-nek


Az első vegyületnél a kitermelés 32.12 %-os, a másodiknál meg 77.55 %-os.


Ez lenne a kérdés?

2012. máj. 25. 01:08