2016. jan. 31. 17:04
1/2 anonim válasza:
Kiszámolod a mozgási energiát:
E = (m*v^2)/2
Ez az energia megegyezik a fékezőerő és a megállásig megtett út szorzatával:
E = F*s
F: fékező erő
s: megállásig megtett út, ami lényegében egy egyenletesen lassuló mozgás:
s = (v0*t) - (a/2)*t^2
v0: kezdősebesség
a: gyorsulás, ami 500/0,05 nagyságú
t: megállás ideje, feladatban adott
Így már mindent ismersz, csak a fékezőerő(F) a kérdéses, kiszámolhatod.
2/2 tatyesz válasza:
1-es kicsit túlbonyolította. F=ma, a=v/t.