Valaki segítene? Fontos! 25kg tömegű 500m/s sebességű ágyúlövedéket 0, 05 s alatt állít meg egy akadály. Mennyi a fékezőerő?


2016. jan. 31. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Kiszámolod a mozgási energiát:

E = (m*v^2)/2

Ez az energia megegyezik a fékezőerő és a megállásig megtett út szorzatával:

E = F*s

F: fékező erő

s: megállásig megtett út, ami lényegében egy egyenletesen lassuló mozgás:

s = (v0*t) - (a/2)*t^2

v0: kezdősebesség

a: gyorsulás, ami 500/0,05 nagyságú

t: megállás ideje, feladatban adott


Így már mindent ismersz, csak a fékezőerő(F) a kérdéses, kiszámolhatod.

2016. jan. 31. 17:18
 2/2 tatyesz ***** válasza:
1-es kicsit túlbonyolította. F=ma, a=v/t.
2016. febr. 1. 09:48